Telefonvásárlás 6 lépésben

Mire figyelj vásárlás előtt? Találd meg | Nézd végig | Gyártó | Boltok | Okostelefon | Szerződés

1. Találd meg a neked tetsző telefont!

Keress olyan mobil készüléket, aminek a stílusa és szolgáltatásai megfelelnek az igényeidnek.

2. Nézd végig a szolgáltatók akcióit!

Sokszor hűségszerződés aláírásával jelentős árengedménnyel juthatunk a telefonhoz. Érdemes tájékozódni ezekről a lehetőségekről, és arról, hogy milyen telefonokat vehetünk így meg. Ha már van telefonod, érdeklődj a szolgáltatódnál, hogy új telefon vásárlása esetén jogosult vagy-e kedvezményekre.

3. Nézz körbe a telefon gyártójánál!

További kedvezményekről szerezhetsz tudomást a gyártó weboldalán, sőt néhány esetben nagyon olcsón kijöhetsz, ha egyenesen a gyártótól veszed meg a készüléket. Azonban általában a szolgáltatók is jelentős kedvezményeket kínálnak, célszerű összehasonlítani az árakat.

4. Nézz körbe a többi boltban is!

Érdemes körbenézni az elektronikai cikkeket kínáló áruházakban is. Ezek a szolgáltatóktól függetlenül működnek, így áraik, sőt gyakran a kapható modellek köre is jelentősen eltér. Érdemes arra odafigyelni, hogy nem minden extra szolgáltatás használható mindegyik szolgáltatónál.

5. Szükséged van egy okostelefonra?

Ha olyan kütyüre van szükséged, ami nem csak telefonként működik, hanem tartalmaz PDA-funkciókat is, a smartphone neked való. Hasznos, ha az irodától távol is meg akarod nézni és válaszolni az e-mailjeidet, vagy ha találkozókat kell egyeztetned és gyakran kell információkat lejegyezned. Jóval nagyobbak és drágábbak ugyan a hagyományos mobiloknál (hamar 100 ezer Ft fölé szalad az árlista), de több eszköz funkcióját is ellátják egyszerre. Különböző operációs rendszerekkel kaphatóak, mindnek megvan a maga előnye és hátránya. Fontos tudnod, hogy bizonyos extrák használatához adatforgalmi szolgáltatásokra is elő kell fizetned a szolgáltatónál.

6. Alaposan olvasd át a szerződést!

Mielőtt bármit aláírsz, gondolj végig pár dolgot:

  • Apróhirdetésekben és aukciós oldalakon (Startapró, Vatera stb.) előfordulnak eladó feltöltős SIM-kártyák. Ezek pár ezer forinttal olcsóbbak lehetnek ugyan, mint újonnan, de ez a kis megtakarítás ritkán éri meg a macerát, amit az fog okozni, hogy nincs a neveden az előfizetés.
  • Jó tisztában lenni azzal is, hogy ha már lejárt a hűségszerződésed, új telefon vásárlásakor nem kell újat aláírni. Igaz, az új mobilt ekkor teljes áron kapod csak meg.
  • Lehetőleg olyan készüléket vegyél, aminek hosszú garancia ideje van, és olyan szolgáltatót válassz, aminek megfelelő az ügyfélszolgálata: bármikor elromolhat vagy elveszhet a szép új telefon.