A mobiltelefon lelke: a SIM-kártya
Ahhoz, hogy a mobiltelefonodat használni tudd, szükséged lesz egy SIM-kártyára, amelyet a mobilszolgáltatótól kapsz, amikor csomagot választasz. Azonban mielőtt vásárolni indulsz, még van néhány tippünk számodra.
Mi az a SIM-kártya?
SIM-kártyája minden embernek van, aki mobiltelefonnal rendelkezik, mégis kevesen tudják, hogy pontosan mi is a funkciója. Egyszerűen fogalmazva: a SIM-kártya ahhoz kell, hogy a mobiltelefon vagy a mobilhálózatot használó eszköz fel tudjon lépni a hálózatra. A SIM egyébként egy rövidítés, az angol Subscriber Identity Module kifejezésből ered, amely nagyjából annyit tesz: előfizető azonosító modul.
A SIM-kártya tehát a mobiltelefonokat használók azonosítására szolgál, és az adatokat egy integrált áramkörben tárolja. Az első SIM-kártyák még akkorák voltak, mint egy átlagos hitelkártya, de ahogyan a készülékek összementek, úgy a ma kapható SIM-kártyák is jóval kisebbek. Napjainkban három méret az elterjedt: a mini, a micro és a nano.
Két SIM-kártyát egy telefonba? A megoldás: dual SIM-kártyás mobilok
Praktikus megoldás létezik arra az esetre, ha valakinek két mobilt kell használnia a mindennapokban, (például, ha gyakran utazik külföldre, vagy üzletemberként szeretne egy privát telefonszámot fenntartani a céges mellett). Az úgynevezett dual SIM-kártyás mobiltelefonokkal ez a probléma egyszerűen áthidalható, ugyanis az ilyen telefonokba két különböző SIM-kártya tehető be egyszerre, hogy azután egymástól függetlenül lehessen őket használni ugyanabban a készülékben.
A dual SIM-kártyás mobiltelefonoknak két fő típusa létezik. A ma már ritkábban alkalmazott, kevésbé kényelmes DSS (Dual Sim Stand-by) készülékek ugyan két SIM-kártyát tudnak fogadni, de csak felváltva, egy időben csak egyetlen hálózatra csatlakozva használhatók – vagyis ha az egyik kártyára vár valaki SMS-t vagy hívást, a másik SIM gyakorlatilag nem él.
A DSA (Dual Sim Active) telefonok már képesek egyszerre két SIM-kártyát menedzselni, egy időben mindkét kártyával fel lehet lépni a mobilhálózatra, párhuzamosan mindkét SIM-mel fogadhatók hívások és üzenetek.
Szerencsére az utóbbi változat kényelmi előnyeit a gyártók is felismerték, és ma már a DSA-készülékeket preferálják. A használat a gyakorlatban kifejezetten egyszerű, leszámítva, hogy mindenből kettő látszik majd: két PIN-kódot kell bepötyögni a telefon bekapcsolása után, és a térerő ikonja és a szolgáltató neve is kétszer tűnik majd fel. Természetesen minden személyre szabható: beállítható, hogy melyik SIM-kártyát mire használja, melyiket használja telefonálásra, üzenetküldésre vagy mobilinternetezésre.
Vásárlás előtt még néhány tipp
- Magától értetődő, de nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a szerződést mindig olvassuk el jó alaposan!
- Nézzünk utána, hogy a fizetendő díjból mennyit beszélhetünk le ténylegesen, mert a kettő nem feltétlenül ugyanaz!
- A szolgáltatónál vásárolt készülékek kizárólag az adott cég SIM-kártyáival működnek: ahhoz, hogy mást is bele tudjunk tenni, drágább, kártyafüggetlen telefonra lesz szükségünk!
- Ha lehetőségünk van rá, kombinálhatjuk is a tarifákat, a dual SIM-kártyás telefonok több SIM együttes használatát teszik lehetővé, így kedvünk szerint igazodhatunk a kedvezményekhez!
- Akkor se legyünk restek váltani egy jobb szolgáltatásra, ha féltjük a telefonszámunkat: a számhordozás lehetséges, ráadásul egy szabályozás révén nagyon gyorsan, két munkanap alatt lezajlik!
Tartalomjegyzék
- » Az idő pénz, figyelj a percdíjakra!
- » Mobilszolgáltatók és szolgáltatás típusok
- » A mobiltelefon lelke: a SIM-kártya
Vásárlási tanácsok
- Mobilinternet
- Mobiltarifa
- Tévék
- Digitális fényképezők
- Videókamerák
- Házimozi rendszerek
- Laptopok
- Számítógépek
- GPS-ek
- Monitorok
- Mobiltelefonok
- Tükörreflexes fényképezők
- MP3 lejátszók
- PDA-k
- Kenyérsütők
- Sütők
- Tűzhelyek
- Mosogatógépek
- Vasalók
- Hűtőgépek
- Routerek
- Mikrohullámú sütők
- Tablet PC
- Kávéfőzők
- Mosógépek
- Páraelszívók
- Turmixgépek
- Webkamerák
- Fritőzök
- Billentyűzetek
- Hajszárítók
- Tápegységek
- e-Book olvasók