Párátlanítók
Párátlanítók
A páramentesítő készülékek használata segít a megfelelő páratartalom megteremtésében. Egy páramentesítő penész ellen kiválóan bevethető lakásban, irodában vagy akár alagsori helyiségekben, hozzájárulva az egészségesebb élettér kialakításához és a berendezések, falak állagmegőrzéséhez.
Páramentesítő gép vásárlási szempontok
Méret: Az alapkérdés, hogy hol fogjuk használni a készüléket. Van a nagyobb méretű ipari páramentesítő vagy a kisebb, otthonunkban használható lakás páramentesítő készülék, de lehet kapni autó páramentesítő gépeket is. A gép méretét alapvetően a helyiség mérete, pontosabban légköbmétere határozza majd meg.
Kapacitás: Egy párátlanító gép esetén a kapacitás azt jelenti, hogy naponta hány liter vizet képes kiszűrni a levegőből. Egy párásabb és nagyobb méretű helyiségben nagyobb kapacitású párátlanító lehet ideális.
Zajszint: A párátlanító készülék huzamosabb ideig üzemel, ezért ha olyan helyiségben helyezzük el, ahol alszunk, akkor kiemelten figyeljünk arra, hogy mekkora a maximális zajszintje.
Páramentesítő készülék funkciói
Beépített légtisztító: Az ezzel a funkcióval felszerelt páramentesítők a páratartalom csökkentésén túl a levegő tisztaságáért is tesznek azzal, hogy kiszűrik a por és egyéb allergén anyagokat.
Időzítés, automatikus kikapcsolás: Beállíthatjuk, hogy a páramentesítő mikor üzemeljen. Amikor pedig a páramentesítő készülék tartálya megtelik vízzel, a gép kikapcsol, és ki kell üríteni a tartályt.
Kijelző: Információt kaphatunk a levegő páratartalmáról, és azt is látjuk, mennyire telített a víztartály.
Anti-Freeze: Kifejezetten hasznos, ha a páramentesítő gépet olyan helyiségben használjuk, ahol nincs fűtés.
Válogass a több mint 40 féle márka, köztük a Home, Master, Trotec páramentesítő készülékei között, és találd meg a legjobb páramentesítő gépet oldalunkon!